Чай молочний улун
Китайські улуни відносяться до великої групи чаїв, які не пройшли ферментацію. Залежно від сорту відсоток окиснення може становити від 20 до 60%. Китайська назва означає «напій середнього шляху», оскільки вважається, що він має середній смак та аромат. Його можуть виробляти у двох провінціях Китаю та на Тайвані. Улуни виробляються з досить соковитого і стиглого листя, а не з пухнастих напіврозкритих бруньок. Листя на плантаціях збирається тільки вручну, щоб гарантувати 100% якість сировини.
Основні технологічні операції, які використовуються для виробництва напівферментованого чаю:
✔ збирання сировини на плантаціях;
✔ зав'ялення протягом кількох годин;
✔ струшування;
✔ процес напівферментації;
✔ сушіння (обсмажування);
✔ скручування зеленого;
✔ остаточне сушіння.
На Тайвані майстри також проводять сповивання листя, причому роблять це двічі: після сповивання чайне листя обсмажують, потім сповивати і знову скручують.
Молочний улун має приємний присмак молока та вершкового масла. Він виходить саме внаслідок особливої обробки листя. Взимку молочний улун приємно пити – гарячий напій, як гаряче молоко у склянці, що добре зігріває та заспокоює. Але молочний улун також добре пити влітку – можна додавати лимон, цукрові сиропи, щоб ще більше урізноманітнити. Однак загалом – щоб насолодитися вишуканою унікальністю – чай слід пити чистим, заздалегідь правильно заваривши.
Як роблять справжній молочний улун?
Досить цікаво, адже китайці не всі полюбляють молочний чай! На експорт виробляються лише майже всі улуни. Проте жителі провідної у світі країни-споживача чаю з молоком – Великобританії – оцінили такий вишуканий сорт. Для чаю молочний улун збирають тільки велике листя. Найбільше виробництво посідає осінь, коли кущі повністю заростають зеленню. Процес його виготовлення проходить ті ж етапи, що і для більшості улунів, за винятком того, що в процесі сушіння до нього додають певний ароматизатор. Натуральні молочні улуни бувають двох основних видів:
➊ Най Сян Цзінь Сюань (неароматизований);
➋ ароматизований додаванням ароматичних речовин.
❗Перший сорт вважається елітним. Кремова нота смак не просто характеризує цей лист, а й є результатом особливої технології виробництва. Важливо й те, що це доволі примхливий напій – заздалегідь не можна бути впевненим у тому, наскільки міцним та виразним вийде його смак. Ароматизований чай «Молочний улун» можна знайти в компанії елітного чаю, але він також є на полиці загальнодоступного магазину.
Оригінальний улун-чай «Молочний»
Справжній молочний улун має тонкий вершковий смак після першого заварювання. Аромат сухого запашного листя чаю повільно і ненав'язливо обволікає нотки польових квітів. Молочний смак розкривається виразно, але м'яко. Цей ніжний напій залишає трохи солодкуватий післясмак. Купити молочний улун можна на сайті нашого інтернет-магазину BlackGreen, адже тут представлений величезний вибір чаю з усього світу. Оформляйте замовлення будь-якої точки України, адже ми маємо швидку доставку Новою поштою!